Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. >

Newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter, a otrzymasz darmowe przepisy na kosmetyki robione domowym sposobem.

 

 

 

Wiele z Nas na własnej skórze przekonało się, że ładnie opakowane i dobrze zareklamowane kosmetyki dostępne na rynku nie spełniają naszych oczekiwań. Firmy kosmetyczne prześcigają się w wytwarzaniu nowych kremów, maseczek, peelingów, które oprócz nazwy i rzekomej zawartości składników o cudownym działaniu, różnią się tylko tym, że zawierają ogromne ilości szkodliwych substancji chemicznych. Niezadowolone z efektów ich stosowania i zmęczone modnymi hasłami reklamowymi zaczynamy świadomie szukać zdrowej alternatywy i sięgać po naturalne kosmetyki. 

Powoli zdajemy sobie sprawę, że dbanie o wygląd jest tak samo ważne jak dbanie o nasze zdrowie. Przywiązujemy większą wagę do tego co aplikujemy na skórę, tak samo jak zastanawiamy się skąd pochodzi spożywane przez nas jedzenie i czy jest ono zdrowe dla naszego organizmu.

Kosmetyki naturalne to produkty otrzymywane ze składników pochodzenia roślinnego. Nie zawierają żadnych szkodliwych substancji chemicznych i są w 100% bezpieczne dla naszego organizmu. Ich celem jest przywrócenie naturalnych funkcji skóry oraz pobudzenie jej do samodzielnego działania. 

O zaletach wynikających z ich stosowania można mówić wiele, największe są jednak takie, że nie powodują alergii, nie podrażniają, mają delikatny roślinny zapach, szybko się wchłaniają, pozostawiając delikatny film na skórze. 

Dobierając kosmetyki, same decydujemy o ich składzie i właściwościach odpowiednich dla naszego typu skóry.